Ostutingimused

1. Ostutingimused

1.1 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad PÄRLIPESA OÜ kaudu ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid. Kaubavalik ja hinnad muutuvad ette teatamata.

1.2 Ostmiseks kättesaadava kauba kogus on toodud ajalise nihkega ja võib tegelikust laoseisust erineda.

1.3 Ostu-müügi tehing loetakse sõlmituks (jõustunuks) sellest hetkest, kui kokkulepitud ettemaksusumma on laekunud PÄRLIPESA OÜ arvele või kontoris asuvasse kassasse.

1.4 Tellitud kaup broneeritakse automaatselt.

1.5 Ostja ja PÄRLIPESA OÜ vahel tekkinud tellimuste ja ostudega seotud vaidlused lahendatakse läbirääkimistega. Kui kokkuleppele ei jõuta, saavad pooled oma õiguste kaitseks pöörduda tarbijakaitse ametisse või Tallinna linnakohtusse. Erimeelsuste lahendamisel lähtuvad pooled Eesti Vabariigis kehtivatest seadustest.

2. Tellimine 

2.1 Valige e-poest toode, mida soovite osta. Kõik Teie poolt valitud tooted lisanduvad automaatselt ostukorvi.

2.2 Avades ostukorvi on Teil võimalus korrigeerida toodete kogust ning tooteid ostukorvist ka kustutada.

2.3 Kui olete kõik tooted ostukorvi sisestanud, vajutage VORMISTA TELLIMUS.

2.4 Tellimuses tuleb täita kõik * (tärniga) tähistatud lahtrid.

3. Hinnad ja tasumine 

3.1 Kõik meie (parlipesa.ee e-poes olevad) hinnad on Eurodes ning sisaldavad käibemaksu.

3.2 Peale soovitud kauba ostukorvi lisamist on Teil võimalik valida sobiv makseviis.

3.3  Toodete eest saate tasuda:

1) ESTO pangalinkide kaudu (Swedbank, LHV, SEB, Luminor, Coop, Citadele ja Revolut).

2) kauba kättesaamisel (Valides makseviisiks “tasun arve kohapeal” ja tasudes arve PÄRLIPESA OÜ poes aadressiga Narva mnt. 13, Tallinn)

3) Mastercard- ja Visa krediitkaartidega.

4) Ülekandega emailile saadetud arve alusel.

4. Tarneaeg ja transport

4.1 Kaubad postitatakse hiljemalt kahe tööpäeva jooksul peale ülekande laekumist (sooduskampaaniate ajal postitakse Teie tellimus 3-4 tööpäeva jooksul).

4.2 Kui tellimise käigus olete valinud sobivaimaks kauba kohaletoimetamise viisiks „Tulen tellitud kaubale ise järele”, saate kauba kätte PÄRLIPESA OÜ poest aadressiga Narva mnt. 13, Tallinn. Kauba üleandmine toimub kaupluse lahtioleku ajal E-R kl 10-18,L 11-15.

4.3 E-poe tellimusele võid järele tulla, kui oled saanud meiepoolse tellimuse täitmist kinnitava e-maili. Tellitud kaubale ootame Sind järele hiljemalt 10 kalendripäeva jooksul.

4.4 Kauplusest kauba kätte saamiseks palume võtta kaasa tellimus/arve, mis Teie e-postile saadeti või tellimuse/arve number.

4.5 Teised saatmisviisid toimivad vastavalt teenust pakkuva ettevõtte tingimustele ja hinnakirjale.

4.6 Tooteid ei saadeta tavatellimuse puhul väljaspoole Eesti Vabariiki, täpsustavat info e-pood@parlipesa.ee

5. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine 

5.1. Teil on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, saates PÄRLIPESA OÜ e-poe e-maili aadressile e-pood@parlipesa.ee vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga või helistades PÄRLIPESA OÜ kontakttelefonile +372 5553 4915.

5.2. Peale toodete kättesaamist on Teil 14 päeva aega toodetega tutvumiseks. Kui ostetud kaup Teile mingil põhjusel ei sobi, siis on Teil võimalus 15 päeva jooksul toode tagastada või välja vahetada muu toote vastu , saates PÄRLIPESA OÜ e-poe e-maili aadressile

e-pood@parlipesa.ee vastavasisulise tellimuse tühistamise teate koos tellimuse numbriga, või helistades PÄRLIPESA OÜ kontakttelefonile +372 5553 4915.

5. 3  Punktis 5.2 sätestatud juhul tagastatakse Teile ostu eest tasutud summa tagasi Teie arveldusarvele hiljemalt 30 päeva jooksul alates taganemisteate jõudmisest meieni, eeldusel, et olete sama tähtaja jooksul kauba tagastanud.

5.4. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid jne).

5.5. PÄRLIPESA OÜ e-poel on õigus tagastatava toote transpordikulu kuni 10EUR ulatuses kliendilt küsida ning selles mahus tagastavast summast maha võtta.

5.6. Kui tagastatav toode (ja toote pakend) on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud PÄRLIPESA OÜ poolt; ning toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on PÄRLIPESA OÜ -l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Teie poolt toote eest tasutud ning Teile tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab PÄRLIPESA OÜ Teile tasaarveldamise avalduse Teie poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-maili aadressile. Juhul, kui Te ei ole nõus tasaarveldamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on Teil õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Teie ja PÄRLIPESA OÜ vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6. Garantii ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

6.1. PÄRLIPESA OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 2 aasta jooksul arvates toodete Teile üleandmisest.

6.2. PÄRLIPESA OÜ ei vastuta:

1) Teie süül toote halvenemise/kahjustumise eest.

2) Puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

3) Toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral.

6.3. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Teil õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode PÄRLIPESA OÜ kulul.

6.4. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 30 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

6.5. Lisaks garantiist tulenevatele õigustele on Teil ka muud seadusest tulenevad õigused.

7. Vastutus ja vääramatu jõud 

7.1. PÄRLIPESA OÜ vastutab Teie ees ja Teie vastutate PÄRLIPESA OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. PÄRLIPESA OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida PÄRLIPESA OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist PÄRLIPESA OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

8. Privaatsus

8.1 Meie e-poest ostmine on turvaline, Teie isikuandmeid töödeldakse kooskõlas kehtivate seadustega ning ei avaldata kolmandatele isikutele, neid kasutatakse ainult tellimuse täitmiseks ja tellimusega seotud küsimuste lahendamiseks.

8.2 Kõiki PÄRLIPESA OÜ e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Krüptitud andmesidekanal (SSL) pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. Ka PÄRLIPESA OÜ -l puudub neile juurdepääs.

8.3 Veebilehel registreerudes, kontaktvormide kasutamisel ja/või e-poes ostude tegemisel, võidakse vastava teenuse osutamiseks Teie käest koguda järgnevaid isikuandmeid:

 • Teie valitud parlipesa.ee kasutajanimi
 • Teie valitud parlipesa.ee parool
 • Eesnimi
 • Perekonnanimi
 • E-posti aadress
 • Ettevõtte nimi
 • Arveaadress
 • Tarneaadress

8.4 Krediitkaardi makse  teostamiseks suunatakse Teid Kaardikeskuse turvalises keskkonda, kus maksja andmed sisestatakse sealsesse andmebaasi ja salvestatakse.

8.5 Teenuse osutamiseks ning selle parandamiseks kasutame me küpsiseid. Küpsised on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse meie veebilehte külastades brauseri poolt Teie arvutisse või seadmesse. Need võivad sisaldada tehnilisi andmeid Teie seadme ja Interneti-ühenduse kohta (nt kasutatav operatsioonisüsteem, brauseri versioon, IP-aadress, küpsised ja kordumatud ID-d), infot Teie eelistuste ja kasutamisemustrite kohta meie veebilehel, vajalikku informatsiooni veebilehe funktsioneerimiseks jms. Küpsised ei ole ohtlikud ja ei kahjusta arvutit ega faile.

Me ei pääse ligi ega kontrolli neid küpsiseid, mille on meie lehele paigaldanud kolmandad pooled — nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Selleks soovitame Teil eraldi tutvuda kõigi kolmandate poolte privaatsuspoliitikaga.

Veebilehel kasutame me järgnevaid kasutaja andmeid sisaldavaid küpsiseid:

 • Kasutaja keelevalik
 • Kasutaja privaatsus- ja kasutustingimustega nõusoleku staatus
 • Google Analytics süsteemiga seonduvad küpsised
 • Facebook Live Chat For WordPress mooduliga seonduvad küpsised

Kui soovite kasutada meie veebilehe kõiki võimalusi, peate küpsiste kasutamiseks loa andma. Vastasel juhul on Teil õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse, mida saate teha enda veebilehitseja seadetest. Küpsiste blokeerimisel peate arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi pärast küpsiste blokeerimist enam kättesaadavad olla ning me ei saa garanteerida veebilehe korrektset käitumist.

Me ei kasuta Teie andmeid mingil muul kui käesolevas dokumendis nimetatud otstarbel. Tingimuste muutumisel anname Teile sellest teada ning küsime Teie käest uuesti nõusoleku

Juhul, kui olete meie veebilehe kasutustingimustega nõustunud, kuid soovite on nõusoleku tagasi võtta, palun võtke meiega ühendust e-pood@parlipesa.ee ning edastage meile tunnus, mille abil saame teid tuvastada. Teie unikaalne ID – 

Viimati muudetud 30.09.2021